کلیدهای طلایی زندگی مشترک
کلیدهای طلایی زندگی مشترک چیست؟
اردیبهشت 29, 1399
موسیقی بی کلام امبینت Tennen
دانلود موسیقی بی کلام امبینت Tennen از هانیا رانی
اردیبهشت 29, 1399

7 چیز جالبی که صدایتان درباره شما فاش می کند

شخصیت شناسی از روی صدا

با استفاده از صدا، کم تر از یک ثانیه برای آشکار کردن شخصیت افراد وقت نیاز است.ممکن است باور نکردنی به نظر برسد، اما شخصیت شناسی از روی صدا بسیار راحت وجالب است که هر فرد می تواند آن را انجام دهد.این نه تنها منحصر به فرد است، بلکه مفید هم است و گاهی اطلاعات غیر منتظره ای را با خود در پی دارد، ما از سرنخ های پنهانی که به راحتی با گوش دادن به صدای اشخاص شناسایی می شود شگفت زده شدیه ام.

شخصیت شناسی از روی صدا

قد، قدرت و ویژگی های خاص دیگری در مورد شما می تواند با شنیدن حرف هایتان مشخص شود و حتی نیازی هم ندارید که فرد را ببینید.

شخصیت شناسی از روی صدا

نکات مهم در شناخت شخصیت

رازهای شخصیتی و درونی که صدای شما فاش می کند

۱. اجتماعی بودن:

صدای شما می تواند شخصیتتان را نشان دهد یا به طور خاص، اگر برون گرا یا درونگرا هستید را مشخص کند.

در طول یک مطالعه افرادی به صحبت های تولید شده توسط کامپیوتر گوش دادند، که برای شنیدن صداهای درون گرایان و برون گرایان مدلسازی شده بود و در نتیجه شرکت کنندگان توانستند شخصیت ها را شناسایی کنند.

برون گرایان سریع تر و بلند تر صحبت می کنند و درون گرایان برعکس، افکار خود را به شیوه ای آرام تر و کند تر بیان می کنند.

شناخت شخصیت

اصول شناخت از روی صدا

شخصیت شناسی از روی صدای افراد

۲. قابل اعتماد بودن:

یک “سلام! ” می تواند به مردم بگوید که چقدر قابل اعتماد هستید. ۶۴ نسخه از این کلمه توسط داوطلبان از یک مطالعه دیگر شنیده شد و تقریباً همه شرکت کنندگان، مردانی را انتخاب کردند که انتهای این کلمه را بلند می گفتند که به ظاهر قابل اعتماد بودند و برای زنان، برعکس، آن هایی که گام پایینی در پایان کلمه دارند قابل اعتمادتر هستند.

۳. قد:

صدای شما می تواند نشان دهد که چقدر قد بلند هستید. در طی ۲ آزمایش، از افراد خواسته شد تا بلندترین فرد را بین ۲ شخص صحبت کننده و ۵ سخنران را طبق قدشان مشخص کنند و ۶۲.۱۷ % از شرکت کنندگان توانستند بلندترین سخنران ها را تشخیص دهند و مشخص شد که هر چه شخصی بلندتر باشد، صدایش هم عمیق تر خواهد بود.

۴. باروری:

روشن شده که چرخه قاعدگی نه تنها بر خلق و خوی و تغییرات هورمونی تاثیر می گذارد، بلکه بر صدا نیز تاثیر گذار خواهید بود.

طبق این مطالعه با نزدیک شدن به تخمک گذاری صدا بلندتر می شود و بنابراین زنان با صدای بلندتر احتمال باروری بیشتری خواهند داشت.

 شناخت شخصیت افراد

شناخت شخصیت از روی صدا

کشف راز های شخصیت شناسی از روی صدا

۵. قدرت:

صدا توانایی نشان دادن قدرت یک انسان را دارد.

شرکت کنندگان در یک مطالعه به صدای مردانی از کشورهای مختلف گوش دادند که به زبان مادری خود صحبت می کردند و سپس قدرت آن ها را ارزیابی کردند و در نتیجه، آن ها توانستند که مردان قوی تر را تشخیص دهند چرا که مردان قوی تر صدای عمیق تری داشتند.

۶. حرفه ای بودن:

صدای شما می تواند تاثیری بر حرفه تان داشته باشد.

این مطالعه نشان داد افرادی که دارای صدای گرفته و ضعیفی هستند، تحصیلات و صلاحیت کمتری دارند و این به خصوص برای زنان صادق است و می تواند حتی بر تصمیم کارفرما تاثیر بگذارد و آن ها را به سمت انتخاب نامزد دیگری راهنمایی کند.

۷. بیماری پارکینسون

تغییرات خاصی در صدا می تواند نشان دهنده بیماری پارکینسون باشد.

بیماران آرام صحبت می کنند، صدای آن ها ساکت تر می شود و کوتاهی نفس کاملا به نظر می رسد.این افراد به طور یکنواخت شروع به صحبت کردن می کنند و در مراحل بعدی، لرزش های خفیف تری شروع به ظاهر شدن می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 − 7 =