بیوگرافی ارنست ماخ
بیوگرافی ارنست ماخ، فیزیکدان و فیلسوف و روان‌شناس نامدار اتریشی
اردیبهشت 15, 1399
راز رسیدن به یک زندگی زناشویی موفق
راز رسیدن به یک زندگی زناشویی موفق
اردیبهشت 15, 1399

برخورد زنان با سیاست با بی احترامی خانواده همسر

بی احترامی خانواده همسر

بی احترامی از سوی خانواده همسر میتواند زندگی را برای زوجین سخت کند و زندگی مشترک را به خطر بیاندازد که نیازمند آگاهی زنان نسبت به مواجهه با این مشکل است.

کنترل بی احترامی های خانواده ی همسر

پس از ازدواج، برخی از زوجین به دلیل دخالت های خانواده خود تنش هایی را در زندگی مشترکشان متحمل می شوند. دخالت های خانواده همسرتان همیشه به علت رفتار نادرست آنها نیست بلکه ممکن است به دلیل تفاوت عقاید و دیدگاه های شما با آنها باشد. اما اگر متوجه شدید که خانواده ی همسرتان نه تنها دوست تان ندارند بلکه آشکارا به شما بی احترامی می کنند و این حس شما از روی توهماتتان نشات نمی گیرد.

گاهی ممکن است شما بی دلیل رفتار خانواده همسرتان را دخالت تلقی نمایید اما رفتار آنها واقعا آنقدر نادرست نباشد، در این صورت بهتر است کمی کوتاه بیایید. اما گاهی خانواده همسر رفتارهایی را انجام می دهند که واقعا قابل چشم پوشی نیست و کوتاه آمدن در مقابل این رفتارها سبب از هم پاشیدن زندگی زناشویی می شود. اگر می خواهید مطمئن شوید که رفتار های خانواده ی همسرتان با شما غیرمحترمانه و سمی و نادرست است، در ادامه همراه ما باشید.

موضوع کوچکی را بزرگ می کنند

خانواده همسر شما اگر موضوع کوچکی را بزرگ می کنند و موجب تنش بین شما و همسرتان می شوند باید بدانید که آنها بر روی زندگی شما نفوذ دارند و تاثیر منفی می گذارند.

در تصمیم گیری ها و انتخاب های دو نفره تان دخالت میکنند

بسیاری از خانواده ها دخالت در زندگی فرزندان خود را کمک تلقی می کنند اما تا وقتی که خودتان درخواست کمک و راهنمایی نکرده اید کسی در زندگی شما نباید دخالت کند.

رفتاری می کنند که حس بدی پیدا کنید

اگر خانواده همسرتان از روی عمد کاری می کنند و یا رفتاری دارند که حال تان بد شود و حس بدی به شما بدهند پس آدم های سمی هستند.

خانواده همسر

به حریم شخصی تان احترام نمی گذارند

اگر شما شاغل هستید و آخر هفته ها را می خواهید با همسرتان بگذرانید اما خانواده همسرتان بدون اطلاع قبلی به دیدن تان می آیند و همه ی آخر هفته ها را با شما سپری می کنند، به حریم شخصی و زندگی زناشویی تان احترامی نمی گذارند و رابطه شما را سرد می کنند.

شما را نادیده می گیرند

اگر خانواده همسرتان شما را نادیده می گیرند، طوری که اصلا وجود ندارید، حق دارید که از آن ها دلخور باشید.

جهت مشاوره با ما تماس بگیرید

راه هایی برای کنترل بی احترامی های خانواده ی همسرتان

با همسرتان متحد شوید

با همسرتان صحبت کنید و بدون بی احترامی به خانواده اش توضیح دهید که چقدر بابت بی احترامی هایی که می بینید ناراحتید و احساس ناامیدی می کنید.

شاید همسرتان عمق ناراحتی شما را درک نکند و موافق این نباشد که قصد خانواده اش آزار شماست اما بهتر است با او توافق کنید که جلوی خانواده ی همسرتان اتحاد خود را به وضوح نشان دهید. در مقابل خانواده همسرتان با او با ملایمت حرف بزنید و در جمع خانوادگی او با همسرتان مخالفت نکنید زیرا اگر این کار را نکنید ، شکاف بزرگی بین شما و همسرتان ایجاد می شود که قادر به ترمیم آن نخواهید بود.

اختلافات را مستقیم مطرح نکنید

حق با شماست آن هایی که بی احترامی می کنند مقصرند اما اگر در مقابل آنها ایستادگی کنید و از خود دفاع کنید ممکن است کمی آرامش بیابید و دلتان خنک شود اما این کار شما می تواند اختلافات را تا سطحی بالا ببرد که از قبل هم بدتر شود. پس مستقیم مطرح کردن اختلافات احتمال حل مشکل در آینده را کاهش می دهد بنابراین اگر به همسر و زندگیتان علاقه مندید این کار شجاعانه را انجام ندهید.

حل اختلافات

نرمش نشان دهید

در صورت بی احترامی دیدن از خانواده همسر برای اجتناب از اختلاف و تنش، مقاومت نکنید و نرمش نشان دهید. مثلا اگر آنها از طرز خانه داری تان یا نحوه ی پخت غذا شما ایراد می گیرند ، لبخند بزنید و به آنها بگویید تجربیاتشان را در اختیارتان بگذارد.

موضوع را عوض کنید

اگر خانواده همسرتان موضوعی را مطرح نمودند که موجب به هم ریختگی شما می شود مثلا اگر نظری منفی در مورد کار و حرفه تان دارند، از خودتان دفاع نکنید و چیزی نگویید و موضوع را عوض کنید و در مورد کار و حرفه ی خودش، سوال کنید.

عوض کردن بحث و موضوع از طرف شما موجب می شود که آنها ا متوجه شوند که شما برای جلوگیری از بی احترامی های بیشتر این کار را انجام داده اید.

از موضوعاتی که ممکن است تنش ایجاد کنند دوری کنید

اگر می دانید که گفتگوی شما ممکن است به بی احترامی و جنجال کشیده شود هرگز سمت این موضوعات برای گفتگو نروید و از موضوعاتی که ممکن است تنش ایجاد کنند دوری کنید پس سعی کنید گفتگویتان پیرامون موضوعات عادی باشد.

فاصله ها را حفظ کنید

برای جلوگیری از بروز هر گونه اختلاف و تنشی جلوی دیگران زمانی که در جمع خانواده همسرتان هستید، سعی کنید فاصله خود را با آنها حفظ کنید. مثلا در رستوران می توانید دورترین صندلی را انتخاب کنید ودر هر شرایطی خونسردی خود را حفظ کنید.

حد و حدود تعیین کنید

با همسرتان صحبت کنید و خط قرمزها و حد و حدودی را تعیین نمایید :

مثلا کسی حق ندارد در تربیت بچه ها دخالت نماید و تنها شما و همسرتان مسئول تربیت و پرورش فرزندان تان هستید.

یا اگر در نزدیکی خانواده ی همسرتان زندگی می کنید، اگر کسی می خواهد به دیدن تان بیاید، باید قبل از آمدن تماس بگیرند و اطلاع بدهند تا از ورود ناگهانی به حریم شخصی تان جلوگیری شود.

تربیت فرزند

سخت نگیرید

هر حرفی که خانواده همسرتان می زنند را به خود نگیرید بلکه حس شوخ طبعی تان را حفظ کنید و از کنار حرف هایشان به راحتی بگذرید.

به احساسات همسرتان توجه داشته باشید

اختلاف شما و خانواده همسرتان روی همسر شما تاثیر می گذارد و او را ناراحت می کند و او از اختلاف میان شما زجر می کشد پس هرگز همسرتان را وادار به جانب داری نکنید. به او نشان دهید که دوست دارید مورد احترام خانواده اش قرار گیرید و مشکلی با آنها ندارید.

به دنبال ترحم دیگران نباشید

اگر همیشه پشت سر خانواده همسرتان در نزد دیگران شکایت می کنید، باید بدانید با دست خودتان زندگیتان را ویران می سازید. پس هرگز به دنبال مظلوم نمایی و ترحم دیگران نباشید و محکم باشید و با حفظ اعتماد بنفس، راه درست را بیابید. گاهی مشکلات از سوء تفاهم ها ناشی می شوند.

آنها را خانواده خودتان بدانید

خانواده همسرتان را مانند خانواده خود بدانید و اگر رفتاری از آنها دیدید که ناراحتتان نمود با خود فکر کنید که آیا اگر این رفتار از سوی خانواده خود شما بود انقدر ناراحت می شدید و چه واکنشی داشتید. همانطور که خانواده شما برایتان زحمت کشیده اند، خانواده همسر شما نیز به او زندگی و عشق داده اند پس همان گونه که با خانواده خود رفتار می کنید با آنها رفتار کنید.

آنها را آنچنان که هستند، بپذیرید

شما نمی توانید خانواده همسرتان را تغییر دهید بنابراین با او باگذشت و مهربان باشید و در مقابل رفتارهای آنها صبوری کنید و آنچنان که هستند، آنها را بپذیرید.

مهربان بودن

مقابله به مثل نکنید

اگر خانواده همسرتان بی ادبی یا بی احترامی می کنند ، مقابله به مثل نکنید و همان کاری را انجام دهید که اعتقاد دارید درست است تا بدون تاسف و حسرت و پشیمانی زندگی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

14 − پنج =